זארוביפדיה

סודות הקינמון של זארובי

  • תבליני הקינמון של זארובי הינם 100% טהורים
  • הידעת כי תבלינים נוטים לנדף ריח בהיותם חשופים?
  • מומלץ להעדיף ולרכוש תבלינים באריזה סגורה לשמירה על איכותם והטעם הנפלא שלהם
  • מקור השם קינמון מארץ המוצא שלו ציילון, סרי לנקה של היום
  • את מקלות הקינמון מכינים מקליפת עץ הקינמון
  • מומלץ לאחסן את הקינמון בכלי אטום ובמקום קריר, מוצל ויבש

הקינמון, תבלין האלים, מגיע במקור מסרי לנקה הרחוקה, אשר בעברה נקראה "ציילון" ומכאן השם "קינמון". סוגים נפוצים נוספים הם: הקינמון הסיני (עץ הקסיה), הקינמון הויאטנמי והקינמון האינדונזי. כיום הוא גדל גם בהרי האנדים, ברזיל ומצריים. הקינמון המתקתק הוא עץ אשר מקליפתו הפנימית מכינים את מקלות הקינמון או אבקת התבלין.
תבלין הקינמון הוא בין התבלינים העתיקים ביותר בשימוש גם כצמח תבלין וגם כצמח מרפא. כיום אין כמעט מטבח שהקינמון לא מהווה חלק ממנו אולם בעבר ערכו היה יקר והוא גרר מלחמות על השליטה בסחר בו.
עד כדי כך היה התבלין יקר שמתארים כי בתקופתם של קיסרי רומא היה מחירם של 327 גרם (פאונד רומי) של מקלות קינמון וקינמון כעשרה חודשי עבודה.
הקינמון מוזכר במקרא מספר פעמים. בשיר השירים הוא מוזכר כ"בושם" המשול לשמן בו היו מושחים את המלכים ושימש לקטורת שהוקטרה בבית המקדש, "נֵרְדְּ וְכַרְכֹּם, קָנֶה וְקִנָּמוֹן, עִם, כָּל-עֲצֵי לְבוֹנָה; מֹר, וַאֲהָלוֹת, עִם, כָּל-רָאשֵׁי בְשָׂמִים".
הקינמון מפיץ ריח טוב כשהוא משתלב בתבשילים או מיני מאפה. ניתן לשלבו גם עם בשר בקר וקציצות קבב.
בזארובי מציעים קינמון טחון ומקלות קינמון באריזות תבלין קטנות.

מספרים ש...
  • עדויות לשימוש רפואי בצמח הקינמון קיימות בהיסטוריה הסינית כבר משנת 2700 לפני הספירה, ובנוסף קיימים אזכורים בכתבים יווניים ולטינים.
  • הקינמון הגיע למצרים מאתיופיה בתקופת הפרעונים ומשם לרומא. קיסרי רומא התייחסו לתבלין כאל אוצר.
  • במאות ה 12 וה 14 היה המסחר בקינמון בשליטת הסוחרים הונציאנים שהביאו את התבלין מאלכסנדריה…מאבקי השליטה במונופול הסחר בקינמון החליף ידיים בעקבות מלחמות רבות. במאה ה 15 שלטו בו הפורטוגזים, מאוחר יותר ההולנדים ואלו הפסידו לאנגלים בתחילת המאה ה 18. 
  • למרות שמקורו של הקינמון הוא במזרח הרחוק בסרילנקה (ציילון) ובסין,  עד לפני חמש מאות שנה האמינו האירופאים כי מקורו של הקינמון הוא באפריקה. הסיבה לכך היא שהסוחרים הערבים, אשר קנו את הקינמון,  שמרו על מקור "הסחורה" בסודיות ומכרו סיפורים שונים אודות ייצור התבלין. 
הזוית התזונתית

הקינמון ידוע במעלותיו הבריאותיות להרחקת ריח רע מהפה ומיני מזיקים

מקל קינמון אחד בכוס התה יעזור להיפטר מריח נשימה לא רצוי בזכות איכויותיו הרפואיות והריחניות.

הזוית הקולינרית

במקל שלם של קינמון משתמשים לחליטות: יין חם, סיידר פודינג וכד'. באבקת הקינמון משתמשים לאפיית שטרודל ומאפי תפוחים. באיטליה נוהגים לפזר קינמון על קפוצ'ינו.

מקל הקינמון משתלב נפלא עם תה חזק ובמאכלים שונים כמו קבב על מקל קינמון שמניחים על הגריל…