זארוביפדיה

סודות הצנובר של זארובי

  • הצנובר עשיר במינרלים והינו מקור טוב לויטמין E ולסיבים תזונתיים
  • הצנובר מגיע מאצטרובל עץ האורן. העץ מניב בין 25 ל 200 אצטרובלים בעונה ומכל אצטרובל מופקים כ 100 צנוברים
  • מחירו היקר של הצנובר נובע מהעבודה הידנית הכרוכה בקטיפתו ושחרורו מהאצטרובל
  • ענף עץ אורן בן 10 שנים מייצר 350 מיליון גרגרי אבקה הנישאים ברוח. הצנוברים מבשילים רק בשנה השלישית מאז האבקה
  • מומלץ לאחסן בכלי אטום במקרר או במקפיא

הצנוברים הם למעשה הזרעים האכילים של עץ האורן. תהליך הפקתם מהאצטרובל הינו ידני וכרוך בעבודה רבה ומכאן מחירם הגבוה. יש לשחרר ידנית את האצטרובלים מהעץ באמצעות מזמרה או סכין, במקומות מסויימים מופעל איסוף מכאני המביא לנפילת האצטרובלים על הקרקע, אך עדיין, עיקר האיסוף מתבצע ידנית. בהמשך יש להניח את האצטרובלים לייבוש בשמש על מנת שקשוות האצטרובל (חלקי הקליפה) יפתחו והצנוברים ישתחררו. לחילופין מתבצעת העבודה בתנורים. מרגע שקשוות האצטרובל נפתחו ניתן לשלות את זרעי הצנוברים ולפצח את הקליפה הקשה של הזרעים ולהוציא את הצנוברים.
בתקופה הרומית עץ אורן הצנובר היה ידוע כעץ פרי מבוית ושמו האיטלקי "פינוס דומסטיקוס" מעיד על כך. שרידים שנמצאו בעיר פומפיי, שנהרסה בהתפרצות הר הגעש וזוב בשנת 79 לספירה, מעידים על שימוש נרחב בצנוברים באותה תקופה.
לשמן זרעי צנוברים, אותו מפיקים מעץ האורן האיטלקי, ניחוח מעט מתוק. הוא משתלב היטב כמטבל במאכלים שונים, כמו דגים ומשמש ברוטב על בסיס יין וכחלק מהכנת מרק מינסטרונה ופסטו.

מספרים ש...
  • השם פינוקיו, שפירושו צנובר (פינוס) באיטלקית של מחוז טוסקנה, הינו שמה של בובת העץ הספרותית הידועה. הבובה פינוקיו גולפה, לפי הסיפור, מבול עץ של עץ אורן אותו מצא אנטוניו הנגר ואשר העבירה בהמשך לשכנו הזקן ג'פטו עבור תיאטרון הבובות שלו.
  • מחקרים הראו שמוצאו של הצנובר באירופה ולא באסיה שכן הפעילות הקמביאלית (ע"ש שכבת קמביום, היוצרת תאים בגזע) התגלתה כתואמת אקלים אירופאי לח ולא אסיאתי.
  • במספר ארצות ים תיכוניות נחשבים זרעי הצנוברים מעוררי תאווה.
  • מין אמריקאי של אורן בשם Bristlecone Pine כולל את העצים הזקנים ביותר הידועים בעולם. הם גדלים בהרים במערב ארצות הברית ואיטיים בצמיחתם, כך שגילם המופלג אינו מתבטא כלל בגזע. אחד העצים הגדלים בהרים הלבנים בצפון-מזרח קליפורניה, זכה לכינוי "מתושלח", והוא נחשב לזקן ביותר בעולם – גילו כ-4,700 שנה
הזוית התזונתית

הצנוברים עשירים בשמן ובחלבון, עשירים במינרלים והינם מקור טוב לויטמין E ולסיבים תזונתיים.

הזוית הקולינרית

100 גרם צנוברים יכולים לשמש למאכלים מלוחים ומתוקים גם יחד.
ניתן לאכול צנוברים טריים, מטוגנים או קלויים. המאכל הידוע ביותר העשוי צנוברים הוא פסטו: מרסקים במעבד מזון כמות גדולה של עלי בזיליקום טריים, צנוברים של זארובי, שיני שום אחדות, שמן זית או שמן צנוברים, מלח, פלפל שחור ממטחנות זארובי וניתן גם גבינת פרמזן מגוררת. פסטו יכול לשמש להכנת כריכים, פסטות, מנות ראשונות, ועוד.